Pedikúra

Pedikúra

je název pro péči o nohy. Jde o služby zahrnující speciální koupele, změkčování kůže, nanášení masek, masáže, upravování, lakování, stříháníbroušení nehtů na nohou. Je možné provádět i speciální úkony jako uvolňování zarostlých nehtů, obrušování ztvrdlé kůže pat a nehtů. Pedikúra zahrnuje i depilaci nohou. U pedikúry jde především o zdraví nohou, i když estetický vzhled nelze také zanedbat. Přibližně od 90. let 20. století se také více věnuje péče nehtům, a to především aplikací speciálních UV gelů pro konzervaci při napadení nehtů onychomykózou a nebo jako prevence.

Včasnou péčí o nohy lze předejít pozdějším nepříjemným komplikacím. Již na jednom obraze z období kolem roku 2400 př. n. l. nalezeném v egyptské hrobce je vyobrazena péče o nohy.

 

Tím nejvýznamnějším faktem pro mě je to, že mohu pořád pracovat jako pedikérka. Svým klientům poskytuji kromě kvalitních služeb také poradenství, jak správně pečovat o svoje chodidla tak, aby si je do další návštěvy byli schopni udržet co nejdéle, v nejlepší možné zdravotní i estetické kondici, pro svůj lepší pocit.

Moje úzká spolupráce s dermatology, pediatry a chirurgy z LD v Praze 7 mi umožňuje poskytovat klientům bezbolestná, alternativní řešení při korekci vad a nálezů od lékařů, které by jinak vyžadovaly dlouhodobější invazivní způsob léčby.

V našem studiu klientům poskytujeme mokrou pedikúru.

 

Mokrá pedikúra

je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté se nohy důkladně osuší a odstraní se přebytečná kůže, otlaky, či kuří oka. Následuje úprava nehtů. Při mokré pedikúře se používá k tomuto účelu skalpel, s pomocí kterého se opatrně odstraní změkčené kožní přebytky.

Přestože je pedikúra velmi důležitá, ještě stále najdeme mnoho lidí, kteří tuto péči podceňují a kteří ji berou jen jako nepodstatnou část péče o tělo. Zapomíná se na to, že nohy nás nosí celý život a že si tedy jistou významnou péči zaslouží.